Познати се полуфиналните двојки за фајнал-форот на СЕХА-лигата

13.03.2019 23:43
seha-f4

По денешните две средби, со кои заврши регуларниот дел од сезоната, станаа познати полуфиналните двојки за фајнал-форот во СЕХА-лигата.

ППД Загреб, со денешниот пораз од екипата на Татран Прешов во Загреб, успеа да го избегне тимот на Вардар и во полуфиналето ќе се сретне со екипата на Нексе. Вардар, пак, за противник ќе го има тимот на Мешков Брест.

.

Полуфинале:

02 април:  ППД Загреб – Нексе

02 април:   Вардар – Мешков Брест

—————————

03 април:  Меч за третото место

03 април:   Финале

Прочитано 523 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 12