Познати се сатниците на првите 6 средби на Металург во групната фаза на Лига Европа

07.10.2020 13:47
DAR_7980_resize

ЕХФ ги објави сатниците на првите шест натпревари на Металург во групната фаза на Лига Европа.

Три од нив се играат во терминот од 18.45 часот, додека преостанатите три од 20.45 часот.

.

Сатници:

20.10.2020, 1 коло: Тулуз – Металург (20:45)
27.10.2020, 2 коло: Металург – Висла Плоцк (20:45)
17.11.2020, 3 коло: Адемар Леон – Металург (20:45)
24.11.2020, 4 коло: Металург – Фиверс (18:45)
01.12.2020, 5 коло: Металург – Чеховски Медведи (18:45)
08.12.2020, 6 коло: Чеховски Медведи – Металург (18:45)

Прочитано 168 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 10