Познати се сатниците за двете средби со екипата на Криенс

14.09.2020 20:22
DAR_6805_resize

ЕХФ, во координација со двата клуба, ги одреди сатниците за двете средби меѓу Металург и Криенс, во рамките на второто квалификациско коло во Лига Европа.

Првата средба ќе се одигра во Скопје, на 22 септември. Овој натпревар ќе се игра во СЦ “Јане Сандански“, со почеток во 20.45 часот.

Возвратната средба на програмата е на 29 септември, а ќе се игра во салата “Саалспортхале“ во Цирих, со почеток во 18.45 часот.

Прочитано 178 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 12