Топ Вести

Познати се сите четврт-финални двојки во Лигата на шампионите, Вардар го доби Кил

01.04.2018 20:17
13268152_10153759770883666_3463227522l892873873_o_resize

Со денешните две реванш-средби, заврши осминафиналната фаза во Лигата на шампионите. Нант и Мешков Брест одиграа нерешено, додека Киелце извојува уште една победа против разнишаниот тим на Р.Н.Левен.

.

Комплетни резултати од осминафиналната фаза:

Пик Сегед – Кил  28:27 (12:13)   првата средба заврши со резултат  22:29 (14:14)

Р.Н.Левен – Киелце  30:36 (18:16)   првата средба заврши со резултат  41:17 (21:18)

Барселона – Монпелје  30:28 (15:14)   првата средба заврши со резултат  25:28 (13:13)

Веспрем – Скјерн  34:29 (16:13)   првата средба заврши со резултат  25:32 (13:17)

Нант – Мешков Брест  28:28 (14:17)   првата средба заврши со резултат  32:24 (16:14)

.

Станаа познати и четврт-финалните двојки:

Кил – Вардар

Киелце – ПСЖ

Фленсбург – Монпелје

Нант – Скјерн

.

Првите средби се играат на 18/22 април на теренот на првонапишаните екипи, додека реванш-средбите ќе се одиграат на 25/29 април.

Прочитано 1.347 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 2