Познати се сите двојки за второто квалификациско коло на Лига Европа

08.09.2020 11:53
ehfel_meta-image1200x1200-002-610x320

Денеска, со почеток во 11 часот, во Виена се влечеше ждрепка за второто квалификациско коло на Лига Европа. Победниците од овие дуели ќе обезбедат настап во групната фаза на Лига Европа.

.

Ждрепката ги одреди следните двојки:

Металург – Криенс Луцерн
Бидасоа Ирун – Нексе
Потаиса Турда – Феникс Тулуз
Бјерингбо Силкеборг – ЦСКА Москва
Холстебро – РНЛ
Бенидорм – Фиверс
Азоти Пулави – Кристијанштад
Констанца – Спортинг Лисабон
Ѓунѓеш – Фуксе Берлин
Тримо Требње – Балатонфуред
Винтертур – ГОГ
Скјерн – Монпеље

.

Првите натпревари ќе се одиграат на 22 септември, додека реванш-средбите на програмата се на 29 септември.

Домаќини на првите средби се првонаведените екипи.

Прочитано 199 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 14