Познати се сите учесници во плејоф и плејаут фазите на македонската Суперлига

28.12.2020 00:00
DAR_1434_resize

Денеска заврши регуларниот дел на сезоната и во групата “Б“, со што станаа познати сите учесници во плејоф и плејаут фазите на македонската ракометна Суперлига.

Во борба за шампионската титула за сезона 2020/21 (плејоф) ќе учествуваат: Металург, Вардар, Еурофарм Пелистер, Охрид, Бутел, Еурофарм Пелистер 2, Тинекс Пролет и Струга.

Во борба за опстанок во лигата (плејаут) ќе учествуваат: Тиквеш, Прилеп, Работнички, Младост Богданци, Голден Арт – КЛ7, Радовиш, Јуниор К.В. и Астраион.

Сите екипи, и во двете фази, ќе стартуваат со по нула бодови, односно за сите нив вистинската борба допрва ќе почне.

Прочитано 229 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 11