Познати се составите на Криенс и на Металург за денешната средба во Лига Европа

29.09.2020 15:40
DAR_8012_resize

Тренерите на Металург и на Криенс, Зоран Кастратовиќ и Горан Перковац, се определија со кои состави ќе ја одиграат денешната реванш средба од второто квалификациско коло во Лига Европа. Всушност, двете екипи ќе играат со истите состави со кои настапија и на натпреварот во Скопје.

Па, така, Металург ќе настапи во својот стандарден состав: Дупјачанец, Ѓорѓески, Хорват, Маркоски, Рниќ, Тарабокија, Потиќ, Поповиќ, Канкараш, Лазаревски, Шилегов, Серафимов, Мариќ, Младеновиќ, Додиќ и Кондев.

Екипата на Криенс, пак, ќе настапи со следниот состав: Бар, Ечер, Папеж, Харбуз, Гаврановиќ, Лапајне, Лавриќ, Блатер, Делчиапо, Шлумпф, Ванер, Пироч, Оертли, Идризи и Релстаб.

Средбата ќе се одигра во “Саалспортхале“ во Цирих, со почеток во 18.45 часот.

Прочитано 363 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 4 =