Познати се составите на Металург и на Криенс за денешната средба во Лига Европа

22.09.2020 13:13
DAR_6687_resize

Тренерите на Металург и на Криенс, Зоран Кастратовиќ и Горан Перковац, се определија со кои состави ќе ја одиграат денешната средба од второто квалификациско коло во Лига Европа.

Металург ќе настапи во својот стандарден состав: Дупјачанец, Ѓорѓески, Хорват, Маркоски, Рниќ, Тарабокија, Потиќ, Поповиќ, Канкараш, Лазаревски, Шилегов, Серафимов, Мариќ, Младеновиќ, Додиќ и Кондев.

Екипата на Криенс, пак, ќе настапи со следниот состав: Бар, Ечер, Папеж, Харбуз, Гаврановиќ, Лапајне, Лавриќ, Блатер, Делчиапо, Шлумпф, Ванер, Пироч, Оертли, Идризи и Релстаб.

Средбата ќе се одигра во СЦ “Јане Сандански“, со почеток во 20.45 часот.

Прочитано 484 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 2