Познати се составите на Металург и на Спортинг за денешната средба

08.11.2018 10:51
09_resize

Во рамките на седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, вечерва, со почеток во 19 часот, во ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“ ќе се одигра натпреварот меѓу екипите на Металург и на Спортинг Лисабон.

По техничкиот состанок, станаа познати составите со кои тренерите на двата тима ќе ја одиграат оваа средба.

.

РК Металург: Томовски, Даниловски, Арсеновски, Димитриоски, Јагуриноски, Лазаревски, Маџовски, Миличевиќ, Пучник, Рибеиро, Серафимов, Шилегов, Шпенде, Танкоски, Токиќ и Велковски.

Спортинг  Лисабон: Араујо, Ашанин, Бјелановиќ, Карнеиро, Карол, Чудиќ, Фраде, Грацио, Никчевиќ, Рејс, Роча, Роча Чиуфа, Руезга, Скок, Стјепановиќ и Веита Валдез.

Средбата ќе ја судат Французите Саид Бунуар и Халид Сами, додека делегат ќе биде Панос Антониу од Кипар.

Прочитано 514 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − = 0