Познати се составите на Тулуз и на Металург за денешната средба во Лига Европа

20.10.2020 13:03
DAR_6805_resize

Тренерите на Тулуз и на Металург, Филип Гарден и Зоран Кастратовиќ, ги објавија составите со кои двете екипи ќе го одиграат денешниот натпревар од првото коло на Лига Европа.

Тулуз: Летенс, Оливеира де Алмеида, Судри, Илиќ, Жилберт, Соколиќ, Борзаш, Јакобсен, Леванту, Шеле, Кемпф, Трибилон, Бен Халима, Абди, Мармиер и Бертини.

Металург: Дупјачанец, Ѓорѓески, Хорват, Маркоски, Рниќ, Тарабокија, Потиќ, Поповиќ, Канкараш, Лазаревски, Шилегов, Мариќ, Младеновиќ, Додиќ и Кондев.

Средбата ќе се одигра во “Палатата на спортовите“ во Тулуз, со почеток во 18.45 часот.

Овој натпревар ќе го судат Романците Пирву Михаи и Потирниш Раду, додека делегат ќе биде Дибеду Жан-Филип од Франција.

Прочитано 221 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 10