Познати се составите со кои Металург и Силкеборг ќе ја играат денешната средба

24.11.2018 13:09
43724181_1952250491527931_1768067568511221760_o_resize

По техничкиот состанок, станаа познати составите со кои тренерите на двата тима ќе ја играат денешната средба од деветтото коло на Лигата на шампионите.

.

РК Металург: Томовски, Даниловски, Арсеновски, Димитриоски, Јагуриноски, Лазаревски, Маџовски, Миличевиќ, Пучник, Рибеиро, Серафимов, Шилегов, Шпенде, Стојановиќ, Танкоски и Токиќ.

Силкеборг: Хансен, Кнудсен, Ларсен, Ласен, Маркусен, М.Нилсен, Н.Нилсен, Нодесбо, Педерсен, Плугструп, Резар, Скубе, Јенсен и Томсен.

Судии: Денис Болиќ и Криштоф Хурич од Австрија.

Средбата се игра денеска во ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, со почеток во 17.30 часот, а влезот е слободен за сите љубители на ракометот.

Прочитано 223 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 17