Познати се термините на натпреварите на Македонија во главната група. Табела

19.01.2021 12:40
31610979549_resize

Со победата против селекцијата на Чиле, Македонија обезбеди настап во главната група 4 во која ќе одигра дополнителни три натпревари, а противници ќе ни бидат репрезентативците на Словенија, Русија и на Белорусија. Сите три средби ќе се одиграат со почеток во 15.30 часот.

Поради поразите против Шведска и Египет, Македонија во главната група 4 ќе старува без бодови.

.

Распоред:

Среда, 20 јануари, 15.30 часот:  Македонија – Словенија

Петок, 22 јануари, 15.30 часот:  Македонија – Русија

Недела, 24 јануари, 15.30 часот:  Белорусија – Македонија

.

Почетна табела во групата 4:

M. Селекција Ср. Поб Нер Пор Д.Г. П.Г. Раз Бод
1 Шведска 2 2 0 0 56 43 +13 4
2 Русија 2 1 1 0 63 57 +6 3
3 Египет 2 1 0 1 61 43 +18 2  
4 Словенија 2 1 0 1 54 56 −2 2
5 Белорусија 2 0 1 1 57 61 −4 1
6 Македонија 2 0 0 2 39 70 −31 0
Прочитано 842 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − = 3