Познати се термините за Ф4 турнирот во Купот на Македонија

16.05.2017 21:17
FLP_3050-2_resize

РФМ и Еурофарм Работник, како соорганизатори на турнирот, ги објавија термините за завршницата на 25. ракометен Куп на Македонија, кој ќе се одржи во Битола.

Фајналфор-турнирот ќе се игра овој викенд во спортската сала „Младост“ во Битола, а сите три натпревари директно ќе ги пренесува Телма ТВ.

Полуфинале, 20 мај

Еурофарм Работник – Охрид, 17:30 часот
Вардар – Металург, 20:30 часот

Финале, 21 мај

16:30 часот

Прочитано 2.784 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 6