Познати се тројца учесници во фајналфорот на Купот на Македонија

24.04.2017 21:10
11042017п_DSC0429_resize_resize

Во изминатите неколку дена се одиграни четврт-финалните турнири во Купот на Македонија. Завршени се борбите во групите 1,2 и 3 и познати се тројца учесници во фајналфорот на Купот на Македонија. Последниот учесник ќе го даде групата 4, каде е одложена полуфиналната средба Вардар – Борец, поради обврските на Вардар во Лигата на шампионите.

 

Група 1,

Полуфинале:

Пролет – Металург 18:36

Македонија ЃП – Прилеп 38:43

Финале:

Металург – Прилеп 42:31

 

Група 2,

Полуфинале:

Работнички – Струга 18:27

Охрид – Металург 2 28:23

Финале:

Охрид – Струга 32:25

 

Група 3,

Полуфинале:

Пелистер – Вардар Јуниор 32:27

Еурофарм Работник – Младост Богданци 30:21

Финале:

Пелистер – Еурофарм Работник 27:24

 

Група 4,

Полуфинале:

Вардар – Борец одл.

Радовиш – Вардар 2  38:28

Финале:

Радовиш – Вардар/Борец одл.

Прочитано 3.412 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 7