Топ Вести

Познато е кои екипи ќе настапат на јубилејното издание на турнирот во Добој

20.06.2018 16:37
35769685_1766344170087894_8701425796905959424_n

Оваа година Меѓународниот ракометен турнир “ТВ турнир на шампионите“ во Добој го слави своето јубилејно 50-то издание.

Турнирот ќе се одржи во периодот од 14 до 18 август.

.

Екипи учесници:

Колдинг (Данска)

Стеауа (Романија)

Татран Прешов (Словачка)

Копер (Словенија)

Хапоел Ришон ЛеЗион (Израел)

Војводина (Србија)

Извиѓач (БиХ)

Слога (БиХ)

Прочитано 200 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 8