ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МЕТАЛУРГ, РИСТО ЧОКРЕВ, ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН. ФОТО

30.12.2013 21:41
DSC08551_resize

rk-metlurg-logo_final_resize

Денеска роденден слави претседателот на Металург, Ристо Чокрев.

Металург од се срце му го честита личниот празник и му посакува добро здравје, многу среќа во животот, и уште долго да го води клубот, во нови успеси.

За време на прославата, Чокрев и Петрушевски, двете најголеми легенди на нашиот клуб, добија специјални плакети за 40 години самопрегорна работа во Металург.

Фото:

Прочитано 1.340 пати

(1) Коментар

  1. Среќен роденден на сите металурговци кои денес слават , и успех во кариерата и животот!

Напиши одговор на Коста Откажи одговор


− 5 = 3