Прогласување на најдобрите од пионерскиот фајнал-фор во Струга

07.04.2019 03:32
56347804_2353228674721313_2917049965337378816_o

По завршувањето на финалната средба, во Струга беа прогласени најдобрите ракометари, беше одбран идеалниот состав и поделени медалите и пехарите.

За МВП на турнирот беше прогласен Емилијан Ѓорговски од екипата на КЛ7 Струга, кој го освои и пехарот за најдобар стрелец.

56320447_2353236561387191_3759190174731337728_o_resize

За најдобар голман е прогласен Иван Галевски од екипата на КЛ7 Струга.

56679401_2353236028053911_5915365724141912064_n_resize

Избран е и идеалниот тим на турнирот, а во него се најдоа:

Голман: Иван Галевски – КЛ7 Струга
Лево крило: Бранко Јосифовски – РК Шампион
Лев бек: Емилијан Ѓорговски – КЛ7 Струга
Среден бек: Филип Петровски – РК Металург
Десен бек: Филип Николов – РК Металург
Десно крило: Александар Петровски – РК Металург
Пикер: Стефан Донев – РК Алушовски

56320392_2353236884720492_1039461327778611200_o_resize

И пак ќе кажеме – награди има многу, ама шампионот е еден.

56716081_2353228898054624_1569422702551236608_o_resize

Прочитано 558 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 4