Промена на термините за Ф4-турнирите во Купот на Македонија

29.04.2021 11:20
DSC_0163_resize5_resize

По добиенот допис од МТВ за обезбедување на термини за ТВ преноси од натпреварите за Купот на Македонија, и во согласност со клубовите учесници на Ф4 турнирот за мажи и за жени, полуфиналните и финалните натпревари од Купот на Македонија ќе се играат на:

 

13.05.2021 (Четврток)

Полуфинале мажи:

Полуфинале 1:  РК Металург – РК Вардар 1961, со почеток во 16.30 часот на МТВ 3

Полуфинале 2:  РК Бутел Скопје – РК Еурофарм Пелистер, со почеток во 19.00 часот на МТВ 3

14.05.2021 (Петок)

Полуфинале жени:

Полуфинале 1:  ЖРК Куманово – ЖРК Металург, со почеток во 15.30 часот (Live streaming)

Полуфинале 2:  ЖРК Вардар – ЖРК Чаир, со почеток во 18.00 часот (Live streaming)

15.05.2021 (Сабота)

Финале за жени, со почеток во 14.30 часот на МТВ 3

Финале за мажи, со почеток во 17.30 часот на МТВ 1

.

Како што е познато, организатор на турнирите е РФМ, а домаќин на двата турнира е Металург во нашата сала во Автокоманда.

Трофеите ги бранат РК Металург во машка и ЖРК Куманово во женска конкуренции.

Прочитано 140 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + 2 =