ПРВА ПОБЕДА НА МАКСТИЛ, ПРВ ПОРАЗ НА БЕКСТЕЈЏ.

07.05.2012 02:07
DSC_0652_resize

Екипите на Макстил и Бекстејџ денес го одиграа најнеизвесниот натпревар во кој победникот го решија нијанси. По големата неизвесност во првото полувреме кое заврши со нерешен резултат, во вториот дел поуспешни беа ракометарите на Макстил. На головите на Огњановски (3) и Трајковски (2) од Бекстејџ одговорија Ковачевски (3) и Фидановски (3) од Макстил.

Макстил – Бекстејџ   6:5  (2:2)

Макстил: Исмаиловиќ, Петрушевски, Василевски, Ковачевски 3, Панчовски, Наков, Спасовски, Мицковски и Фидановски 3.     Тренер: Никола Матлиески.

Бекстејџ: Стојановски, Соколов, Огњановски 3, Ступар, Трајковски 2, Антов, Николовски и Даниловски.     Тренер: Слободан Чивлачки.

Судија: Кристијан Павловски.

Делегат: Капсарева Михаела.

Лекар: Александра Стојановска.

Прочитано 127 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 3