ПРВО КОЛО: БЕТОН – РЕПРО 21 10:7

23.04.2012 02:00
DSC_0399_resize

Одличен финиш имаа ракометарите на Бетон кој денес ја совладаа екипата на Репро 21. По испитувањето на силите во првото полувреме и мирољубивиот резултат 4:4, во вториот дел “бетонците“ експлодираа и набрзо создадоа недостижна предност. Творец на победата е Овнарски кој сам постигна 6 гола. Сепак, и девојчињата од Репро 21 достојно им се спротиставија на физички посилните ракометари на Бетон.

Бетон – Репро 21   10:7  (4:4)

Бетон: Христов, Стојковски, Бошковски, Весов, Маџаров, Ниневски 2, Салемовски, Данчевски, Наковски, Бошков, Овнарски 6, Крстевски, Дрндар 1, Серафимов 1, Брунчевиќ , Дангев и Белимов.

Репро 21: А.Глигоријадис, В.Глигоријадис 1, Стефановска, Тошевска 1, Џигерова, Ангеловска 3, Павловска 1, Јаневска, Стојановска 1, Савиќ, Селамовска, Костова, Бојковска, Милуновиќ и Ѓурчешевиќ.

Судија: Кристијан Павловски.

Делегат: Капсарева Михаела.

Лекар: Александра Стојановска.

Прочитано 351 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 3 = 12