ПРВО КОЛО: РЕ-МЕДИКА – НОВА МАКЕДОНИЈА 5:17

23.04.2012 01:13
DSC_0193_resize

Екипата на Нова Македонија вчера извојува една од најубедливите победи. Одиграа натпревар во кој на противникот не му дадоа никаква шанса за успех. Победата е остварена уште во првиот дел кој го завршија со позитива од шест гола, а толку додадоа и во второто полувреме. Б.Краљевски беше ѕвезда на мечот и воопшто на првото коло, со своите фантастични осум гола.

Ре-Медика – Нова Македонија  5:17 (4:10)

Ре-Медика: Белински 2, Тодоровски, Трпевски 1, Стојановиќ, Андреска, Николовски 1, К.Божиновски, Китановски 1, Марковачев, Мерсова, М.Божиновски

Нова Македонија: Н.Стојановски, Т.Стојановски 3, Петроски, Краљевски 8, Николовски 2, Стојковски 2, В.Тодоров 1, Атанасовски, И.Тодоров.

Судија: Кристијан Павловски.

Делегат: Капсарева Михаела.

Лекар: Александра Стојановска.

Прочитано 347 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 9 =