ПРВО КОЛО: ВИНАРИЈА СТОБИ – ДУФЕРКО 6:7

23.04.2012 01:53
DSC_0355_resize

Тежок и интересен натпревар одиграа екипите на Винарија Стоби и Дуферко. Натпревар полн со пресврти во кој секој од тимовите доби по едно полувреме. Екипата на Винарија Стоби уверливо ја почна средбата и до крајот на првиот дел стекна предност од два гола. Меѓутоа, екипата на Дуферко со пресврт во вториот дел дојде до вредна победа. Поповски и Геговски од Дуферко беа за еден гол подобри од Димитров и Јовевски од Винарија Стоби.

Винарија Стоби – Дуферко  6:7 (4:2)

Винарија Стоби: Георгиевски, Мијајлевски, Кузмановски, Спасовски, Митковски, Стефановски, Димитровски 4, Николовски, Илијоски, Зајков, Пршевски, Благопетров, Стојановски и Јовевски 2.

Дуферко: Поповски 5, Налетовски, Геговски 2, Велевски, Томчевски, Силјановски, Савиќ, Велјановски, В.Стојковски и Б.Стојковски.

Судија: Кристијан Павловски.

Делегат: Капсарева Михаела.

Лекар: Александра Стојановска.

Прочитано 373 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 9 =