Топ Вести

Ракометните репрезентации летнаа за Тарагона

21.06.2018 09:28
taragona-2018

Сениорските репрезентации на Македонија во машка и во женска конкуренција летнаа за Тарагона (Шпанија), каде ќе бидат дел од ракометните турнири во рамките на Медитеранските игри.

Нашите селекции се комбинирани, со многу млади, но и со по неколку искусни ракометари и ракометарки.

Ракометниот турнир почнува на 23 јуни, а наши први противници за двете селекции се соодветните репрезентации на Турција.

Прочитано 94 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 11