Распоред и сатница на 11-тото коло на Лигата на шампионите

05.02.2020 16:05
69840514_10156771566568666_3779753851079360512_o

По подолга пауза поради ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска, од денеска продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите во групите „А“ и „Б“.

Во единствениот денешен натпревар, европскиот шампион Вардар ќе и гостува на екипата на Кил.

.

Распоред:

05.02.2020 г., 19.00 ч.:  Кил – Вардар  (Б)

08.02.2020 г., 15.00 ч.:  Порто – Веспрем  (Б)

08.02.2020 г., 17.15 ч.:  Монпелје – Киелце  (Б)

08.02.2020 г., 18.00 ч.:  Пик Сегед – Алборг  (А)

08.02.2020 г., 18.00 ч.:  ППД Загреб – Фленсбург  (А)

09.02.2020 г., 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – ПСЖ  (А)

09.02.2020 г., 18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Мешков Брест  (Б)

09.02.2020 г., 19.00 ч.:  Елверум – Барселона  (А)

Прочитано 284 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 3 =