Распоред и сатница на последното коло во Лигата на шампионите

26.02.2020 22:33
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

Денеска почна последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите за групите „А“ и „Б“.

Екипата на Фленсбург извојува победа против тимот на Цеље, со резултат 29:26 (15:12).

.

Распоред и сатница:

26.02.2020 г., 19.00 ч.:  Фленсбург – Цеље ПЛ  29:26 (15:12)

29.02.2020 г., 17.30 ч.:  Вардар – Монпелје  (Б)

29.02.2020 г., 18.00 ч.:  Киелце – Кил  (Б)

29.02.2020 г., 18.30 ч.:  Мотор Запорожје – Веспрем  (Б)

29.02.2020 г., 19.30 ч.:  Мешков Брест – Порто  (Б)

29.02.2020 г., 20.00 ч.:  Барселона – Пик Сегед  (А)

01.03.2020 г., 16.50 ч.:  Алборг – Елверум  (А)

01.03.2020 г., 17.00 ч.:  ПСЖ – ППД Загреб  (А)

 

Прочитано 284 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − 6 =