Распоред и сатница на преостанатите пет натпревари на Металург во СЕХА-лигата

29.01.2019 12:34
GIL_5579_resize_resize

Металург полека ги привршува своите подготовки за претстојната полусезона и набрзо ќе им се врати на натпреварувачките обврски, најпрво во СЕХА-лигата, а потоа и во националното првенство и во националниот Куп.

Прв официјален натпревар во новата година не очекува на 2 февруари, кога во Скопје ќе гостува екипата на ППД Загреб, во рамките на 14-то коло на СЕХА-лигата.

Во СЕХА-лигата до крајот на тековната сезона не очекуваат уште само пет средби, две на домашен и три на гостински терен.

.

Распоред и сатница на преостанатите средби во СЕХА-лигата:

02.02.2019 г., 20.15 ч.:  РК Металург – ППД Загреб

22.02.2019 г., 17.15 ч.:  Стеауа – РК Металург

27.02.2019 г., 17.00 ч.:  Железничар Ниш – РК Металург

06.03.2019 г., 17.30 ч.:  Татран Прешов – РК Металург

12.03.2019 г., 17.30 ч.:  РК Металург – Војводина

.

Моментална табела:

1. Нексе 14 11 0 3 371:322 33  
2. Вардар 13 11 0 2 376:334 33  
3. ППД Загреб 13 11 0 2 335:298 33  
4. Мешков Брест 13 8 0 5 411:361 24  
5. Татран Прешов 13 8 0 5 356:321 24  
6. Војводина 13 5 1 7 327:344 16  
7. Стеауа Букурешт 14 5 0 9 360:402 15  
8. Железничар Ниш 13 3 1 9 323:369 10  
9. Металург 13 2 1 10 358:395 7  
10. Извиѓач 13 0 1 12 319:390 1
Прочитано 311 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 8