Топ Вести

Распоред на натпреварите на Македонија во квалификациите за ЕП 2020

12.04.2018 21:14
FLP_6703

Откако денеска Македонија ги дозна противниците во квалификациската група 3 за пласман на ЕП 2020, кое ќе се одржи во Австрија, Норвешка и во Шведска, еве го и распоредот на колата:

.

1 и 2 коло: 24/28 октомври 2018

Македонија – Турција
Грција – Македонија

3 и 4 коло: 10/14 април 2019

Исланд – Македонија
Македонија – Исланд

5 и 6 коло: 12/16 јуни 2019

Турција – Македонија
Македонија – Грција.

Прочитано 350 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 9