Распоред на натпреварите на Металург 2 во Првата македонска ракометна лига

04.08.2018 09:58
_DSC0100_resize

Во тековната сезона 2018/19 во Првата македонска ракометна лига ќе се натпреваруваат дури 16 екипи, поради што истите ќе бидат поделени во две групи. Металург 2 ќе се натпреварува во групата 1, заедно со Работнички, Цемс, Весна Акумулатори (Пробиштип), Партизан (Гевгелија), Преспа (Ресен), Тиквеш 2014 (Кавадарци) и Младост (Богданци).

Овие екипи ќе одиграат 14 кола во обидот да дојдат до четирите места кои ќе водат во плеј-оф лигата, која напролет ќе значи и битка за место во Суперлигата и за во баражот.

.

Распоред на Металург 2:

01.Коло (15/16.09.2018):  Металург 2 – Весна Акумулатори

02.Коло (22/23.09.2018):  Металург 2 – Работнички

03.Коло (29/30.09.2018):  ЦЕМС – Металург 2

04.Коло (06/07.10.2018):  Металург 2 – Тиквеш 2014

05.Коло (13/14.10.2018):  Младост Богданци – Металург 2

06.Коло (20/21.10.2018):  Металург 2 – Преспа

07.Коло (27/28.10.2018):  Партизан – Металург 2

08.Коло (03/04.11.2018):  Весна Акумулатори – Металург 2

09.Коло (10/11.11.2018):  Работнички – Металург 2

10.Коло (17/18.11.2018):  Металург 2 – ЦЕМС

11.Коло (24/25.11.2018):  Тиквеш 2014 – Металург 2

12.Коло (01/02.12.2018):  Металург 2 – Младост Богданци

13.Коло (08/09.12.2018):  Преспа – Металург 2

14.Коло (15/16.12.2018):  Металург 2 – Партизан

Прочитано 120 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 11