Распоред на натпреварите на турнирот во Чехово

15.08.2019 11:51
60159307_resize

Од утре Металург ќе биде дел од силниот предсезонски турнир во Чехово (Русија), на кој, покрај Металург, ќе настапат и екипите на Чеховски Медведи, Мешков Брест и на Стеауа.

Овој турнир ќе се игра во период од 16 до 18 август и е еден од двата на кој ќе настапи нашиот клуб.

Турнирот во Чехово ќе се игра во спортската сала “Олимпијскиј“, со капацитет од 3000 места.

.

Распоред на турнирот:

16 август (петок)

16.30 ч.: Мешков Брест – Стеауа

19.00 ч.: Чеховски Медведи – Металург

17 август (сабота)

14.00 ч.: Металург – Мешков Брест

16.00 ч.: Стеауа – Чеховски Медведи

18 август (недела)

14.00 ч.: Стеауа – Металург

16.00 ч.: Чеховски Медведи – Мешков Брест

Прочитано 206 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 1 =