Распоред на натпреварите од последното коло на мини-лигата на Металург за регионот Скопје

23.04.2019 12:23
190222217_DSC0001_resize-610x405-610x4051-610x405

На 4 и на 5 мај во Автокоманда ќе се одигра последното коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Ќе се одиграат вкупно 21 натпревар и ќе се добијат патниците за фајналфорот во нашата мини-лига.

.

Распоред на натпреварите:

САБОТА (4 мај)

09.00  Кемпа – Репро 21     M.2006/7

09.40  Хандбал Старс – РЖ Институт     M.2006/7

10.20  ПГО – Тиквеш     M.2004/5

11.10  Хотел Бетон – Тиквеш 2     М.2008

11.10  Рено – Хандбал Старс     М.2008

11.40  Факом – Тиквеш 1     М.2008

11.40  Бетон – Стоби     М.2008

12.10  Металург Јуниор – Весна Акумулатори     М.2008

12.10  Металург пионери – Тиквеш 2     М.2008

12.40  Хандбал Старс – ЖРК Металург     Ж.2008

13.20  Тиквеш – РК Металург     M.2004/5

14.10  Тиквеш 2 – Бетон     М.2008

14.10  Стоби – Хотел Бетон     М.2008

14.40  Репро 1 – Металург пионери     М.2008

 

НЕДЕЛА (5 мај)

09.00  Нова Македонија – Кожувчанка     Ж.2006/7

09.50  Металург пионери – Металург кадети     М.2008

09.50  Колибри  – Металург Јуниорки     Ж.2008

10.20  Бетон – Репро 1     М.2008

11.00  Кожувчанка – Синалко     Ж.2006/7

11.50  Металург кадети – Репро 1     М.2008

11.50  ЖРК Металург  – Колибри     Ж.2008

Прочитано 321 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 1 = 2