Распоред на натпреварите од првото коло на групната фаза на Лига Европа

19.10.2020 13:48
ehfel_meta-image1200x1200-002-610x320-610x320

Утре ќе се одигра некомплетното прво коло од групната фаза на Лига Европа.

Ќе се одиграат девет средби, додека преостанатите три се одложени поради проблеми на екипите со коронавирусот.

.

Распоред на натпреварите:

Група “А“:

18.45 часот:  Тулуз – Металург

20.45 часот:  Висла Плоцк – Фиверс

Средбата Чеховски Медведи – Адемар Леон е  одложена

Група “Б“:

18.45 часот:  Динамо Букурешт – Спортинг Лисабон

20.45 часот:  Фуксе Берлин – Кристијанштад

20.45 часот:  Татран Прешов – Нимс

Група “Ц“:

18.45 часот:  Алингсас – Нексе

18.45 часот:  Бешикташ – Магдебург

Средбата Монпелје – ЦСКА е  одложена

Група “Д“:

18.45 часот:  Кадетен Шафхаузен – Гог

18.45 часот:  Р.Н.Левен – Тримо Требиње

Средбата Еурофарм Пелистер – Татабања е  одложена

Прочитано 123 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 2