РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ ВО ЛИГА НА ШАМПИОНИ, СЕЗОНА 2012/13

17.04.2012 15:45
640px-EHF_Champions_League.svg

ЕХФ педантно како и секогаш го соопшти и распоредот на сите натпревари во Лига на шампиони во сезона 2012/13.

Еве го комплетниот распоред:

Квалификациони турнири (20 екипи):

Се играат на 8 и 9 септември 2012 година.

Групна фаза (24 екипи):

1 коло – 26/30.09.2012

2 коло – 03/07.10.2012

3 коло – 10/14.10.2012

4 коло – 17/21.10.2012

5 коло – 14/18.11.2012

6 коло – 21/25.11.2012

7 коло – 28.11/02.12.2012

8 коло – 06/10.02.2013

9 коло – 13/17.02.2013

10 коло – 20/24.02.2013

Осминафинале (16 екипи):

Први натпревари – 13/17.03.2013

Реванш натпревари – 20/24.03.2013

Полуфинале (8 екипи):

Први натпревари – 17/21.04.2013

Реванш натпревари – 24/28.04.2013

Фајнал фор (4 екипи):

Ќе се игра на 1 и 2 јуни 2013 година

Прочитано 870 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 4