Раул Гонзалез го скрати списокот на ракометари за претстојните средби против Турција и Грција

19.10.2018 12:45
02

Селекторот на машката сениорска репрезентација Раул Гонзалез го објави скратениот список со имињата на 20 ракометари повикани за претстојниот собир на машката сениорска репрезентација за квалификациските натпревари против репрезентациите на Турција и на Грција за ЕП 2020.

Во скратениот список се најдоа двајца ракометари на Металург – Мартин Томовски и Мартин Велковски.

.

Скратениот список на Гонзалез:

58468-eurofarm-rabotnik-ima-povekje-reprezentativci-od-vardar-i-metalurg-zaedno

Прочитано 584 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 6