Раул Гонзалез: Нашата одбрана го реши денешниот натпревар

02.09.2017 22:39
_DSC0246_resize

Задоволен од играта и од резултатот беше тренерот на Вардар Раул Гонзалез, кој смета дека средбата ја реши добрата одбрана на неговиот тим.

Раул Гонзалез: “Беше тежок натпревар, без разлика на резулатот, бидејќи е прв меч во оваа сезона во СЕХА-лигата. Сметам дека одбраната денеска ги обезбеди бодовите, откако спречивме неколку нивни напади и врзавме неколку гола во низа, па тука ја направивме разликата. Добро е што останавме концентрирани до крајот, и ја задржавме разликата.

Страхиња Милиќ: “Имавме добар пристап, игравме во ист ритам во сите 60 минути, не се опуштивме во ниту еден момент. Нашата форма не е на ниво кое го посакуваме и ќе ни треба уште време и уште натпревари. На Металург му посакувам среќа во сите натпреварувања во кои ќе настапува“.

Фото:

Прочитано 6 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 4 =