Топ Вести

Раул Гонзалез: Нашата шанса ја пропуштивме вечерва

23.01.2018 23:08
Raul Gonzalez during the EHF EURO Croatia 2018 - Main round -  Group 2 - FYR Macedonia vs Spain in Varazdin Arena, Varazdin, Croatia, 21.1.2018, Mandatory Credit © HRS / Nebojsa Tejic

Не му беше лесно на селекторот Раул Гонзалез, по мачниот пораз од селекцијата на Чешка. Резигниран, тој успеа само кратко да искоментира:

Одигравме добро, но немавме среќа во последните десетина минути. Имавме шанса за гол и за нерешено. Нашата шанса беше на овој натпревар, но ние не ја искористивме. Сега повеќе ја немаме. Да, утре е друг натпревар, тие се пред нас и ќе биде многу тешко“.

Прочитано 1.214 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 13