Топ Вести

Раул Гонзалез: Уште ништо не е готово

10.06.2018 23:26
Raul Gonzalez during the EHF EURO Croatia 2018 - Main round -  Group 2 - FYR Macedonia vs Spain in Varazdin Arena, Varazdin, Croatia, 21.1.2018, Mandatory Credit © HRS / Nebojsa Tejic

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалес изрази задоволство од постигнатиот резултат, но, и покрај триумфот, остана претпазлив и не сакаше веднаш ја прогласи Македонија за сигурен учесник на СП 2019 година.

.

Ова беше само првото полувреме и јас очекувам дека на реваншот ќе биде многу потешко. Победивме со осум голови разлика, но ништо уште не е готово. Почнавме лошо, но потоа реализиравме неколку брзи напади. Во второто полувреме имавме добри периоди, но имавме и грешки. Романија има добар тренер и добри играчи, па очекувам таму да биде потешко“.

Прочитано 391 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + 8 =