РЕАЛИЗИРАНА Е ХУМАНИТАРНАТА ПОМОШ НА МЕТАЛУРГ

05.04.2012 17:34
DSC_0011_resize

Денес е реализиран еден од хуманитарните проекти на Металург. Дневниот центар за лица со церебрална парализа ги доби потребните маси набавени со средства на Металург. Во посета на Центарот беа наши ракометари, екипа на Backstage и новинари од Нова Македонија. Ракометарите на децата им дадоа дрес потпишан од сите, а децата ни поклонија прекрасен цртеж, дело на едно од нив. Дружењето заврши со заедничка фотосесија.

Фотогалерија:

Прочитано 216 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 2