РЕНАТО ВУГРИНЕЦ Е ИЗБРАН ЗА НАЈДОБАР ИГРАЧ НА ВТОРОТО КОЛО ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

02.10.2013 18:50
GIL_1693_resize

za tekst

Десниот бек на Металург Ренато Вугринец е избран за најдобар играч во второто коло на Лигата на шампионите. Тоа е епилогот од традиционалната анкета на ЕХФ, која се организира по секое одиграно коло и на која гласаат ракометните фанови од целиот свет..

Ренато надмоќно го освои насловот, откако собра дури 46 проценти од вкупните гласови. Второто место го освои Славомир Шмал (Киелце), со освоени 23 проценти, а третото место му припадна на Маријан Гионеа (Висла Плоцк), кој собра 10 проценти.

Прочитано 1.934 пати

(5) Коментари

  1. Samo napred Metalurg…

  2. Se gleda i se primetuva koga se igra od srce ,samo napred VUGI…

  3. Вугринец има 38 години, игра напад и одбрана со сета енергија и со емоции на тинејџер, и покрај 9 гола има и 8 асистенции како да има втора младост и тоа кај нас во Металург

  4. Se se moze koga se saka, so mnogu rabota i vlozen trud podobar od site i na 38 godini. Nema stari i mladi, koj go biduva go biduva. Samo napred.” Vugi nas silen maz “- dobar slogan za navivanje.

  5. Ponekogas kaj odredeni igraci se primetuva kalkulacija i stedenje vo igrata no ne i kaj ovoj igrac-Lav koj treba da sluzi za primer – covek so golemo srce. Zasekogas ke bidat zapameteni tvoite igri vo Metalurg Bravo majstore im delis lekcii na site .

Напишете коментар


6 − 6 =