РЕВАНШ НА ШПАНИЈА И НА ХРВАТСКА, НОВ КИКС НА СРБИЈА. СИТЕ ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ ОД КВАЛИФИКАЦИСКИТЕ СРЕДБИ

03.05.2015 20:55
c7b83769e0c9d79c28a21c05e0ab80e7_large_resize

za tekst

Денеска се одиграни девет квалификациски средби за пласман на ЕП 2016 во Полска. Хрватска и се реваншира на Норвешка, а селекторот Бабиќ стигна до својата дебитанска победа на кормилото на Хрватска. Шпанија со камата и врати на Германија, а Црна Гора освои значајни два нови бода против Израел. Нови киксови на Србија и на Словенија, кои ни на свој терен не ги совладаа Исланд и Шведска.

Денешни резултати:

Холандија – Турција 31:21 18:12
Литванија – Босна 19:15 10:7
Шпанија – Германија 26:20 11:8
Франција – Македонија 35:24 17:10
Португалија – Украина 34:24 19:12
Хрватска – Норвешка 31:25 16:17
Словенија – Шведска 28:28 13:16
Србија – Исланд 25:25 13:11
Црна Гора – Израел 33:27 16:13
Прочитано 2.278 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 3