Резултати од 2. коло на плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Табели

11.03.2019 16:13
DSC0069_resize1-610x405-610x405

Викендов низ Македонија е одиграно некомплетното второ коло во плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига.

Металург 2, по победата на гостувањето кај Јуниор Кисела Вода, во второто коло на домашен терен ја совлада и екипата на Преспа, па заедно со тимот на Работнички се зацврсти на врвот на табелата.

Во третото коо нашиот тим ќе и гостува на екипата на Македонија Ѓ.П.

.

Плеј-оф:

РК Металург 2 – Преспа  31:24 (11:10)

Тиквеш – Младост  29:30 (12:15)

Вардар Неготино – Јуниор Кисела Вода  24:26 (13:12)

Работнички – Македонија Ѓ.П.  35:23 (17:13)

Табела:

а

.

Плеј-аут:

Младост Богданци – Текстилец  28:24 (11:11)

Куманово – Весна Акумулатори  33:36 (18:18)

Астраион – Аеродром  29:25 (15:12)

Риниа М – Партизан

Табела:

б

.

Прочитано 238 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 6 = 2