Топ Вести

РЕЗУЛТАТИ ОД 2.КОЛО ВО МИНИ-РАКОМЕТ (САБОТА). ТАБЕЛИ.

26.04.2015 00:58
logo_resize1

za tekst

Вчера се одиграни натпреварите од 2. коло во мини-ракомет, за генерации 2004/5 и 2006 и помали.

Постигнати се следните резултати:

Мини ракомет:

Терен 1:

09.00:  Металург Аеродром – Пелистерка кола  22:10 (10:6)

09.30:  Кемпа – Факом  15:17 (10:7)

10.00:  Бетон – Стоби  10:23 (3:12)

10.30:  Винарија Стоби – Металург кадети  8:9 (4:5)

11.00:  Веб сајт Металург – Исо Спорт  19:24 (10.120

11.30:  Металург ТВ – Дуле 99  6:27 (0:8)

Терен 2:

09.00:  Бауерфајнд – Металург Петровец  24:3 (12:1)

09.30:  Металург Автокоманда – Радио Бубамара  10:0 (10:0)

10.00:  Металург кадетки  – Металург пионерки  16:8 (7:2)

10.30:  Колибри – Металург Влае  9:10 (6:6)

11.00:  Пелистерка Мохито – Мода ди Бањо  20:11 (12:5)

11.30:  Канал 77 – Металург пионери  26:11 (12:4)

 

Табели:

Машки, 2004/5:

Група 1:

Дуле 99 2 2 0 0 45 19 +26 4
Металург Аеродром 2 2 0 0 39 14 +25 4
Стоби 2 1 0 1 36 28 +8 2
Пелистерка кола 2 1 0 1 31 26 +5 2
Бетон 2 0 0 2 14 44 -30 0
Металург ТВ 2 0 0 2 10 44 -34 0

 

Група 2:

Факом 2 2 0 0 34 21 +13 4
Кемпа 2 1 0 1 30 26 +4 2
Исо Спорт 2 1 0 1 30 36 -6 2
Веб сајт Металург 1 0 0 1 19 24 -5 0
Рено 1 0 0 1 9 15 -6 0

 

Женски, 2004/5:

Металург Автокоманда 2 2 0 0 25 7 +18 4
Металург Влае 2 2 0 0 28 12 +16 4
Бауерфајнд 2 1 0 1 30 13 +17 2
Колибри 2 1 0 1 19 16 +3 2
Радио Бубамара 2 0 0 2 3 28 -25 0
Металург Петровец 2 0 0 2 10 39 -29 0


Машки, 2006 и помали:

Канал 77 1 1 0 0 26 11 +15 2
Сити радио 1 1 0 0 15 10 +5 2
Металург кадети 2 1 0 1 19 23 -4 2
Металург пионери 2 1 0 1 20 28 -8 2
Винарија Стоби 2 2 0 2 10 18 -8 0

 

Женски, 2006 и помали:

Пелистерка Мохито 2 2 0 0 38 18 +20 4
Мода ди Бањо 2 1 0 1 24 25 -1 2
Металург кадетки  2 1 0 1 23 26 -3 2
Металург пионерки 2 0 0 2 13 29 -16 0

 

Прочитано 586 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 0