Резултати од 2-то коло на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Табели

11.08.2018 23:31
LUX7MKD

Денеска во Тбилиси е одиграно комплетното второ коло од ЕХФ-шампионатот. Во за нас главниот натпревар, Македонија убедливо ја совлада селекцијата на Луксембург.

Утре во Грузија е слободен ден, а веќе заутре ќе се одигра третото коло во кое Македонија ќе се сретне со селекцијата на Фарските Острови.

.

Резултати:

Група “А“:

09.00 ч.:  Естонија – Фарски Острови  21:31 (6:10)

11.00 ч.:  Литванија – Швајцарија  18:39 (9:21)

13.00 ч.:  Луксембург – Македонија  26:31 (14:14)

Табела:

а

Група “Б“:

15.00 ч.:  Грузија – Белорусија  32:24 (14:10)

17.00 ч.:  Грција – Италија  20:27 (8:12)

Слободна е селекцијата на Финска

Табела:

б

Прочитано 98 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 8