Резултати од 5. коло на Лигата на Металург, група Запад. Конечни табели

31.05.2016 15:53
13329926_562161453945866_506906189_n

Во Прилеп се одигра последното, петто коло од Лигата на Металург, група Запад, и постигнати се следните резултати:

Макалоски – Карафилоски 10-9   (ж)
Јуниор – Карафилоски 30-9   (м)
Тиквеш – Јуниор 16-22   (м)
Макалоски – Тиквеш 18-15   (м)

Конечни табели:

4

Екипата на Јуниор од Струга (машки 2002/03) и екипата на Макалоски од Прилеп (женски 2002/03) се победници по натпреварите по групи и учесници на финалниот турнир во Скопје (сабота 04.мај).

Прочитано 355 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 4