Резултати од 5. коло на македонската Суперлига, група “Б“. Табела

23.10.2020 13:15
DAR_7074_resize

По подолга пауза продолжи натпреварувањето во македонската Суперлига.

Во групата “Б“ е одиграно некомплетното петто коло во кое Металург требаше да одигра натпревар со Младост во Богданци, но поради случај на коронавирус во нашите редови истиот е одложен. Како што веќе јавивме, од вчера комплетниот Металург е во 14-дневна изолација.

.

Резултати:

ГРК Тиквеш – РК Прилеп  25:25 (12:10)

РК Бутел – Скопје – РК Еурофарм Пелистер 2  30:25 (13:11)

Младост – Металург  одложена

Слободна е екипата на Работнички

.

Моментална табела:

.

Следно коло (25 октомври):

РК Прилеп – РК Бутел Скопје

РК Работнички – РК Младост

РК Металург – ГРК Тиквеш  одложена

Слободна е екипата на РК Еурофарм Пелистер 2

Прочитано 91 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 1 =