Резултати од 6. коло на македонската Суперлига, група “Б“. Табела

26.10.2020 12:05
DAR_6605_resize

Вчера е одиграно шестото коло во групата “Б“ на македонската Суперлига.

.

Резултати:

РК Прилеп – РК Бутел  19:29 (9:15)

РК Работнички – РК Младост Богданци  35:32 (17:8)

РК Металург – ГРК Тиквеш  36:24 (21:13)  одиграна е на 15 септември

Слободна беше екипата на Еурофарм Пелистер 2

.

Табела:

.

Следно коло (29 октомври):

ГРК Тиквеш – РК Работнички

РК Еурофарм Пелистер 2 – РК Прилеп

РК Бутел Скопје – Металург најверојатно ќе биде одложена

Слободна е екипата на РК Младост Богданци

Прочитано 75 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 7 =