Резултати од 6. коло на Првата лига, група “Б“. Табела

24.10.2020 23:06
DAR_8674_resize

Денеска во Гевгелија се одигра претпоследното, шесто, коло на Првата лига, група “Б“. Главен настан на ова коло е поразот на Металург 2 во директната пресметка со екипата на Скопје 2020 во борба за првото место во групата.

.

Резултати:

РК Металург 2 – РК Скопје 2020  31:33 (10:17)

РК Текстилец – РК Делчево Вардар 26:26 (14:15)

РК Македонија Ѓ.П. – МРК Куманово  24:32 (12:17)

РК Вардар Неготино – РК Партизан  одложена

.

Табела:

.

Последно коло (утре во Неготино):

РК Скопје 2020 – РК Текстилец

МРК Куманово – РК Металург 2

РК Партизан – РК Македонија Ѓ.П.

РК Делчево Вардар – РК Вардар Неготино  одложена

Прочитано 132 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 5