Резултати од 7. коло на Првата лига, група “Б“. Табела

25.10.2020 23:03
DAR_8871_resize

Денеска во Неготино се одигра последното коло од групната фаза на групата “Б“ од Првата лига. По голема борба, Металург 2 минимално го совлада Куманово и групната фаза ја заврши на второто место, веднаш зад Скопје 2020.

Металург 2, Скопје 2020 и Куманово обезбедија учество во плејоф-фазата, додека последниот патник од оваа група ќе се дознае по одигрувањето на двете заостанати средби на Вардар Неготино, кој веќе две кола паузира поради проблемите со коронавирусот.

.

Резултати:

РК Партизан – РК Македонија Ѓ.П.  32:29 (18:18)

МРК Куманово – РК Металург 2  25:26 (13:12)

РК Скопје – РК Текстилец  39:11 (21:6)

РК Делчево Вардар – РК Вардар Неготино е одложена

.

Табела:

.

Останаа да се одиграат средбите:

РК Вардар Неготино – РК Партизан од 6. коло

РК Делчево Вардар – РК Вардар Неготино од 7. коло

Прочитано 116 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 17