Топ Вести

РЕЗУЛТАТИ ОД ЧЕТВРТОТО КОЛО НА МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ. ТАБЕЛИ

18.05.2015 21:40
logo_resize1

za tekst

В сабота и в недела се одигра четвртото коло во мини-лигата на Металург.

Резултати на колото:

Сабота:

Мини ракомет:

Терен 1:

09.00:  Металург ТВ – Бетон  9:9 (5:5)

09.30:  Металург Аеродром – Дуле 99  18:15 (7:6)

10.00:  Пелистерка кола – Стоби  10:16 (4:10)

10.30:  Колибри – Металург Автокоманда  9:6 (5:3)

11.00:  Канал 77 – Сити радио  9:15 (7:6)

Терен 2:

09.00:  Веб сајт Металург – Рено  16:12 (10:6)

09.30:  Исо Спорт – Факом  7:15 (4:9)

10.00:  Бауерфајнд – Металург Влае  10:12 (4:6)

10.30:  Металург Петровец – Радио Бубамара  10:8 (5:2)

11.00:  Металург пионери – Металург кадети  13:14 (5:7)

 

Недела:

Голем ракомет:

09.00:  Репро 21 – Макстил  3:25 (2:12)

09.40:  Пелистерка – Хазена  4:9 (2:7)

10.20:  РК Металург – Дојрана  13:3 (9:2)

11.00:  ЖРК Металург – Виталија  4:15 (3:8)

11.40:  Ре-Медика – Виндија  8:8 (4:2)

12.20:  Репро 1 – Н.Македонија  10:10 (5:5)

13.00:  Металург фан шоп – ПГО  одложена

13.40:  Металург 2 – Хотел Бетон  14:19 (8:10)

 

Табели:

Машки, 2004/5:

Група 1:

Дуле 99 4 3 0 1 75 41 +34 6
Металург Аеродром 3 3 0 0 57 29 +28 6
Стоби 3 2 0 1 52 38 +14 4
Пелистерка кола 4 2 0 2 59 52 +7 4
Бетон 4 0 1 3 27 68 -41 1
Металург ТВ 4 0 1 3 29 71 -42 1

Група 2:

Факом 4 4 0 0 72 40 +32 8
Кемпа 3 2 0 1 49 34 +15 4
Исо Спорт 3 1 0 2 37 51 -6 2
Веб сајт Металург 3 1 0 2 47 59 -12 2
Рено 3 0 0 3 29 50 -21 0

Женски, 2004/5:

Металург Влае 4 4 0 0 55 32 +23 8
Бауерфајнд 4 2 0 2 64 29 +35 4
Металург Автокоманда 4 2 0 2 41 31 +10 4
Колибри 3 2 0 1 28 22 +6 4
Металург Петровец 3 1 0 2 20 47 -27 2
Радио Бубамара 4 0 0 4 15 62 -47 0


Машки, 2006 и помали:

Сити радио 3 3 0 0 39 24 +15 6
Канал 77 3 2 0 1 52 31 +21 4
Металург кадети 4 2 0 2 38 53 -15 4
Металург пионери 3 1 0 2 33 42 -9 2
Винарија Стоби 3 0 0 3 15 27 -12 0

Женски, 2006 и помали:

Пелистерка Мохито 3 3 0 0 59 24 +35 6
Металург кадетки 3 2 0 1 40 35 +5 4
Мода ди Бањо 3 2 0 2 33 42 -9 2
Металург пионерки 3 0 0 3 19 50 -31 0

 

Машки, 2002/3:

Машки, група 1:

1. Макстил 3 3 0 0 74 12 +62 6
2. Хазена 3 3 0 0 34 14 +20 6
3. РК Металург 3 2 0 1 29 31 -2 4
4. Репро 21 3 1 0 2 23 39 -16 2
5. Пелистерка 3 0 0 3 14 34 -20 0
6. Дојрана 3 0 0 3 11 55 -44 0

Машки, група 2:

1. Хотел Бетон 3 3 0 0 54 22 +32 6
2. Репро 1 3 2 1 0 34 25 +9 5
3. Металург 2 2 1 0 1 25 21 +4 2
4. Н.Македонија 2 0 1 1 13 23 -10 1
5. Металург фан шоп 2 0 0 2 8 19 -11 0
6. ПГО 2 2 0 2 14 38 -24 0

Женски, 2002/3, :

1. Ре-Медика 3 2 1 0 26 13 +13 5
2. Виталија 2 2 0 0 31 17 +14 4
3. Виндија 3 1 1 1 33 27 +6 3
4. ЖРК Металург 2 0 0 2 7 26 -19 0
5. Евроинс 2 0 0 2 5  19 -14 0

 

Прочитано 587 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 4 =