Резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

15.09.2019 01:15
69840514_10156771566568666_3779753851079360512_o

Денеска се одиграни неколку средби од првото коло на Лигата на шампионите. Бранителот на титулата и македонски шампион, екипата на Вардар, одбраната на трофејот го почна со гостинска победа над екипата на Монпелје. Од денешните резултати, вредна е победата на Пик Сегед против Барселона, но и поразот на Мешков Брест на гостувањето кај Порто.

.

Резултати:

14.09.2019 г., 16.00 ч.:   Чеховски Медведи – Висла Плоцк  (Д)   25:23 (9:7)

14.09.2019 г., 17.15 ч.:   Монпелје – Вардар  (Б)   31:33 (17:16)

14.09.2019 г., 17.30 ч.:   Пик Сегед – Барселона  (А)   31:28 (18:11)

14.09.2019 г., 18.00 ч.:   Татран Прешов – Бидасоа Ирун  (Ц)   23:25 (13:13)

14.09.2019 г., 18.30 ч.:   Порто – Мешков Брест  (Б)   27:25 (9:15)

14.09.2019 г., 20.00 ч.:   ППД Загреб – ПСЖ  (А)   29:37 (15:19)

Претходно:

11.09.2019 г., 19.00 ч.:  Кокс – Савехоф  (Ц)   25:30 (13:18)

12.09.2019 г., 20.15 ч.:   Кадетен Шафхаузен – Динамо Букурешт  (Д)   28:28 (14:15)

Утре:

15.09.2019 г., 17.00 ч.:   Кристијанштад – ГОГ  (Д)

15.09.2019 г., 17.00 ч.:   Еурофарм Работник – Спортинг Лисабон  (Ц)

15.09.2019 г., 17.00 ч.:   Цеље ПЛ – Фленсбург  (А)

15.09.2019 г., 17.00 ч.:   Веспрем – Мотор Запорожје  (Б)

15.09.2019 г., 19.00 ч.:   Елверум – Алборг  (А)

15.09.2019 г., 19.00 ч.:   Кил – Киелце  (Б)

Прочитано 420 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 1