Резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

10.02.2019 00:52
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize

Денеска се одиграни три средби во групата “А“, во кои видовме пораз на Барселона, тесна победа на Киелце и веќе втора победа на актуелниот шампион Монпелје.

.

Резултати:

09.02.2019 г., 17.30 ч.:  Монпелје – Мешков Брест  29:23 (15:11)

09.02.2019 г., 17.30 ч.:  Веспрем – Барселона  29:26 (15:15)

09.02.2019 г., 19.00 ч.:  Кристијанштад – Киелце  33:34 (15:16)

.

Претходно се одиграни:

06.02.2019 г., 19.00 ч.:  Р.Н.Левен – Вардар  27:30 (12:16)

07.02.2019 г., 20.45 ч.:  Нант – ПСЖ  31:35 (15:18)

.

Утре играат:

10.02.2019 г., 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – Пик Сегед

10.02.2019 г., 17.00 ч.:  ППД Загреб – Скјерн

10.02.2019 г., 18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Фленсбург

Прочитано 545 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 6 =